Výslech Robina Šalamona

25. 1. 2009 13:01,


Jak jste se dostal k mikrofonu?
Začalo to konkurzem roku 1998 do dnes již neexistujícího Rádia Karyon ve Znojmě. Bylo to rádio „dělané na koleně“, ale dodnes na něj Znojmáci a Třebíčáci vzpomínají v dobrém:-). A my moderátoři taky. Hráli jsme z CD, reklamy a jingly pouštěli z MiniDiscu… I dnes si vybavím, jak jsem na MiniDiscu nastavoval reklamní bloky podle seznamu na papíru. Reklama měla třeba 9 spotů a člověk je musel hledat mezi 200 tracky (reklamy byly označeny třeba ATV, BPV, XALA – špatně se hledaly, byla to zabíračka). Pak přišlo Rádio Vranov (později Blaník Jižní Morava) a poté Rádio Vysočina (dnes Hitrádio Vysočina).

Jak dlouho moderujete na Hitrádiu Vysočina?
Od března 2003 – už to bude 6 let – toto letí:-).

Jaké jsou vaše mimorádiové aktivity?
Už druhým rokem studuji dálkově vysokou školu, blíží se zkouškové, takže píšu seminárky, snažím se do hlavy narvat vědomosti – škola tedy zabírá většinu času. Do toho občas plavu, z hecu vyzkoušel spinning a už jsem u spinu zůstal – chodí tam fajn lidi. A samozřejmě moderování různých akcí, plesů, apod.

Pokud byste si měl vybrat mezi rádiem a televizí, co by zvítězilo?
Vzhledem k tomu, že doposud jsem vždycky pracoval pro rádio a ne pro TV, nemám s čím srovnávat. V tuto chvíli mě to tedy víc táhne k rádiu. Ale čím jsem starší, tím víc chci být v obraze - často sleduji ČT 24 – jsou tam profíci.

Čím jste chtěl být jako malý kluk?
Tady to bylo jasně daný: strojvůdce. To mě ale přešlo ve 12ti letech. Musím podotknout, že rodiče se mnou měli obrovskou trpělivost, protože asi jako 13ti letý jsem na audiokazetu nahrával písničky, mezi ně jsem mluvil – prostě jsem si hrál na moderátora rádia – pak jsem kazety kopíroval a dával je kamarádům po baráku, kteří je doma (snad:-)) poslouchali. Vše se odehrávalo v „mém rádiu“ - v našem obýváku, který jsem zabral asi na 5 hodin, aby to bylo „dokonalé“:-). Mami, tati – díky za trpělivost!:-).

Pokud byste měl soukromé rádio, jaký styl by vysílalo?
Těžká otázka – blíží se digitalizace, rádií přibude – boj o „svého“ posluchače bude čím dál těžší. Každopádně by to chtělo moc dobrou strategii a kvalitní lidi. Sice je doba počítačů, ale bez lidí, kteří žijí pro společnou věc to nejde.

Trapasy z vysílání..
Když kouknu do historie…myslím, že není moderátora, který by aspoň jednou nenechal vyjetou šavli od mikrofonu. Naštěstí v mém případě žádná peprná slova slyšet nebyla. Špatně se vedení rádia vysvětloval i okamžik, kdy jste se ve studiu s kolegou či kolegyní „zbořili“ a smáli se (jen my jsme věděli, proč jsme se smáli – kolikrát za tím byl jen drobný posunek, ale k tomu, abyste ze sebe nevydali ani slovo to stačilo). Taky si pamatuju na rok 2002, byla neděle, 7 hodin ráno, ozvala se znělka počasí a Šalamon místo obloha dnes bude oblačná řekl POLOHA dnes bude oblačná. Ani nevím, na co jsem myslel:-). Nebylo by tehdy lepší, kdybych ten nedělní záskok nebral:-)?

Kdo se vám líbí z konkurenčních moderátorů v ČR?
Musí to být z ČR? Díky tomu, že jsem vyrůstal ve Znojmě, dalo se na rádiu naladit slovenské Fun Radio. Myslím, že v letech 1993 – 1997 jsem jinou drogu než Fun Rádio neznal. Byl jsem hitparádový šílenec – tehdy hitparádu na Fun Rádiu dělala Eva Bacigálová. Pamatuju si nedělní 2 hodinový pořad Derby, kdy 2 lidé „proti sobě“, přímo ve studiu plnili úkoly moderátora (30 x přeskočit přes švihadlo nebo museli vyběhnout ven, před rádio a během 3 minut do studia donést svíčku, bramboru nebo dovést člověka nad 40 let apod). Hrálo se to formou „člověče nezlob se“. Hodili jste si kostkou, postoupili na políčko a tam byl daný úkol. Kdo si pamatuje 90. léta musí uznat, že na tu dobu kvalitní interaktivní pořad (internet ani mobily nebyly dostupné). Ač jste neviděli ani jednoho z těch soutěžících, podle sympatie v hlasu a toho, jak mluvili jste si svého favorita vždycky našli. Nezapomenutelný je Demeter, Dalila nebo Mirec, který byl členem slovenské skupiny Lobby. Na Fun Rádiu vysílával odpoledne a vysílání začínal a končil svým zvoláním: „Áhojtéééé“. A tím jak v sobě měl vždycky spoustu energie a nápadů – jakmile jste slyšeli ÁHOJTÉÉÉÉ, bylo vám jasné, kdo na vás mluví. Stylem, jakým vysílal vás dokázal rozesmát, ať už jste měli jakoukoliv náladu. To vše se dělo před více než 10 – 15 lety, nemyslíte si, že toto je důkaz, že jste to rádio dělali dobře?! (Když si na to někdo vzpomene i po tak dlouhé době?!) Je rok 2008, je to pár let, co jsem na Fun Rádiu zaregistroval Adélu Banášovou (dneska už ji známe z TV – tehdy dělala jen v rádiu). Vůbec jsem nevěděl, jak vypadá – kdo vlastně je… Už v rádiu byla spontánní a měla pohotové reakce. Pokud jste ji viděli ve slovenské Superstar nebo Let´s Dance (u nás Stardance)…co ta dokázala! Vždy uvolněná, vtipná a spontánní.

Jaké jídlo máte rád?
Vyhýbám se smaženýmu, přesto jako správný Čech nedám dopustit na vepřo-knedlo-zelo. Mám rád ryby, kuřecí maso, zeleninové saláty.

Jakou hudbu rád posloucháte?
Music is my life - od roku 1991 jsem vyrůstal na MTV (což mi zůstalo), takže všehochuť – rock, pop (80. léta – současnost, česká muzika). Dost jsem zvědav na českou verzi MTV. Ve volném čase jako kulisa hudební stanice: Vault, Bliss, Scuzz, Flava, MTV, Chartshow, Bubble hits, VH-1, Deluxe Music – samá dobrá muzika.

Jak trávíte volný čas?
Věnuji se škole, chodím plavat, na spin. Celkově jsem rád mezi přáteli, není nad pokec s lidma, který máte rád (co si budeme nalhávat, v rádiu si povídáme „sami“ mezi čtyřma stěnama:-)).

Po čase opět pokračujeme. Je tu další rozhovor, tentokrát s moderátorem Hitrádia Vysočina s Robinem Šalamonem. Přečtěte si o jeho začátcích a třeba také, jak se dříve dělalo rádio..

Hodnocení Článku
Hodnoťte jako ve škole: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 Výsledná známka:2,97
Hlasů: 6375

Komentáře

Vyhledávání:
Rádio Tip

Rádio Tipy

RockRádio Prácheň
Přehraj rádio online
Online poslech všech českých rádií

Newsletter

Chcete-li pravidelně dostávat novinky o portálu Super-Rádio.cz, tak se registrujte! Budete informováni na e-mail:

Anketa

Jakým způsobem posloucháte rádia?
Rádiový přijímač
26%
Internet
25%
Chytrý telefon
24%
Neposlouchám rádia
24%

Ze světa médií


MS 2018: Přestřelku ve finále lépe zvládla Francie, porazila Chorvatsko 4:2. Proběhla i akce Pussy Riot


Galský kohout hrdě kokrhá, získal zlato na Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. V roce 2018 je to druhé zlato v historii šampiónátů pro Francii. Ta ve finále vyhrála nad Chorvatskem 4:2....


Na sociální síť musical.ly s krátkými videoklipy míří hudební televize Óčko


Hudební televize Óčko začala používat další sociální síť. Nově se TV kanál chce propagovat i prostřednictvím krátkých videoklipů na musical.ly. Přidává ji ke svým profilům na Facebooku, YouTube, Instagramu a k webu televize....


Tragédie na festivalu na Žďársku. Pod koly Safari vláčku zemřel chlapeček


Měl to být rodinný festival plný zábavy, dobré nálady a štěstí. Opak se stal pravdou. Kvůli tragické nehodě v zábavním areálu Šikland na Vysočině u Žďáru nad Sázavou se o rodinném festivalu Blue Style Prima FEST 2018 bude vzpomínat jako na ten, kde zemřel pětiletý chlapec....


MS 2018: Belgie vykopala v Rusku bronz. Porazila Anglii 2:0


Rudí ďáblové slaví první cenný kov z fotbalového Mistrovství světa. V Rusku si Belgičané vykopali bronz. Angličané nezvládli zápas o třetí místo a nechali si vstřelit dva góly, naopak ani jeden nedali (2:0)....


© 2006-2018 Super-Rádio.cz a Radioweb.cz